201020112012

Apie mus žiniasklaidoje

Žinios (Indros radijas)

Lietuva, sekdama kitų Europos šalių praktika, pereina prie vieningos Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemos (ECTS). Tam skirtas nacionalinis projektas „Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo koncepcijos kūrimas nacionaliniame lygyje: kreditų harmonizavimo ir mokymosi pasiekimais grindžiamų studijų programų kūrimas bei diegimas“ iš esmės keičia programų rengimo kultūrą akademinėje bendruomenėje. Svarbiausiais akcentais tampa siekiami studijų rezultatai ir studento darbo laikas.

Utenos kolegijoje šie svarbūs su studijų programų pertvarka susiję pokyčiai jau iššaukė pirmąsias permainas. Taip gimė projektas „Utenos kolegijos paklausių darbo rinkoje studijų programų atnaujinimas diegiant probleminio mokymosi sistemą“ (PROMOSID). Jo esmė – studentas, jo įgūdžių ugdymas, į jo poreikius orientuotas mokymas. Dėstytojai, nors ir vertinę pokyčius atsargiai, ilgainiui abejonių tokio virsmo reikalingumu atsisakė. Visiems tapo aišku, jog projektas suteikia ir jiems galimybę išnaudoti situaciją kūrybinei laisvei.

 

Glaustai apie tai - Utenos radijo "Indros radijas" Žinių laidoje ir nacionalinio projekto ekspertės Jurgitos Zabulytės Kupriūnienės komentare.

Užklausa Spausdinti
ECTS blog’o anonsai

Naujienlaiškio prenumerata