201020112012

Naujienos

Medicinos ir visuomenės sveikatos specialistams – škotų patirtis

Spalio mėnesį medicinos ir visuomenės sveikatos kryptis atstovaujančių mokslininkų darbo grupė, lankėsi ir užsienio patirties sėmėsi Edinburgo universiteto medicinos mokykloje (Škotija). Tai viena labiausiai pažengusių savo srities ekspertus ruošiančių mokyklų Europoje, galinti pasidalinti ilgamete patirtimi, diegiant Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemą (ECTS).

 

Projekto, ruošiančio nacionalinę ECTS koncepciją Lietuvoje, ekspertai kartu su škotų kolegomis diskutavo ir dalijosi įvairiapuse patirtimi – nuo studijų rezultatų formavimo, studijų programų sudarymo iki vieno svarbiausių reformos aspektų – studentų ryšio su dėstytojais. Pasak vizito dalyvės, Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto dekanės doc. dr. Žymantės Jankauskienės, vizito dalyvių lūkesčiai pasiteisino su kaupu. „Džiugu, kad mokymai buvo efektyvūs ir pasidalinome savo patirtimi, išgirdome, kaip dirba kolegos. Tarptautinis bendradarbiavimas yra vienas svarbiausių veiksnių, sėkmingai įdiegiant ECTS sistemą“, - kalbėjo darbo grupių nariai.

 

Mokymų metu taip pat buvo akcentuojama klinikinių įgūdžių lavinimo svarba. Tai reiškia, kad studijuojantieji turėtų visas galimybes nuosekliai pereiti nuo teorijos prie praktikos, nuo imitacinės aplinkos prie realios. Taip pat buvo surengta ekskursija į klinikinių įgūdžių lavinimo centrą, supažindinta su mokymo aplinka.

 

Lietuvos mokslininkų grupė kartu su universiteto nuosekliųjų studijų skyriaus direktoriumi prof. Allan Cumming aptarė studijų programos valdymo ir administravimo pokyčių būtinybę. Profesorius pristatė studijų programos aprašo sampratą, komentavo pokyčius inicijuojančius veiksnius, kuriuos lemia vidinė ir išorinė stimuliacija, literatūros, patirties, geros praktikos apžvalga, konsultacijos su išoriniais ekspertais ir studijų programoje studijuojančiais studentais. Kitų diskusijų metu buvo aptarti tokie klausimai, kaip studijų rezultatų vertinimo kriterijai, visuomenės sveikatos dalyko dėstymas ir kiti aktualūs aspektai, padėsiantys pereiti prie ECTS sistemos ir Lietuvoje.

 

Tikimasi, kad perėjus prie visoje Europoje vieningos ECTS sistemos, Lietuvos aukštojo mokslo institucijos bus labiau matomos, ji padės joms dalyvauti Europos akademinėse iniciatyvose, palengvins lietuviškų diplomų ir kvalifikacijų pripažinimą bei jungtinių studijų programų kūrimą.

Užklausa Spausdinti
ECTS blog’o anonsai

Naujienlaiškio prenumerata