201020112012

Naujienos

Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistema – tarpiniai nacionalinio projekto rezultatai

Lapkričio 16-19 dienomis Lietuvos aukštųjų mokyklų įvairių sričių ekspertai kviečiami į nacionalinės reikšmės kultūros kaitos projekto, padėsiančio suvienodinti Europos ir Lietuvos aukštojo mokslo institucijų kredito suvokimą, įvadinį seminarą. Jo dalyviai, kartu su užsienio ekspertais, susipažins su rengiamų dokumentų tarpiniais rezultatais. „Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemos (ECTS) nacionalinės koncepcijos parengimas: kreditų harmonizavimas ir mokymosi pasiekimais grindžiamų studijų programų metodikos kūrimas bei diegimas“ projektas siekia užtikrinti vienodą krūvį tą patį dalyką skirtingose aukštojo mokslo įstaigose besimokantiesiems ir palengvinti studentų mokymosi rezultatų perkėlimo procesą.

Keturių dienų seminaro metu Lietuvos ir užsienio ekspertai, aukštųjų mokyklų akademinės bendruomenės atstovai aptars rengiamų dokumentų tarpinius variantus ir parengs gaires šių dokumentų galutiniams tobulinimams. Taip pat seminaro dalyviai drauge su Tuning ekspertais pirmą kartą aptars profesinio lauko tyrimo (atlikto su darbdaviais ir absolventais) rezultatus, padėsiančius kurti ir tobulinti atskirų studijų krypčių aprašus.

Lietuva viena paskutiniųjų Europoje pereina prie vieningos ECTS. Naujasis LR Mokslo ir studijų įstatymas taip pat atitinka Europoje pripažįstamas Bolonijos deklaracijos normas bei įvardija visiškai kitą kredito sampratą ir tuo pačiu siūlo griauti iki šiol turėtą kredito suvokimą, tačiau nepasiūlo instrumentų. Tą ir turėtų padaryti šis nacionalinis projektas, dar vadinamas akademinės bendruomenės tarpusavio susikalbėjimo sistema. Jis tęsis iki 2012 m. vasario mėnesio ir jungia visų pagrindinių Lietuvos aukštųjų mokyklų ekspertus – beveik 200 skirtingų sričių specialistų.
 

Užklausa Spausdinti
ECTS blog’o anonsai

Naujienlaiškio prenumerata