201020112012

Naujienos

Žinias apie ECTS kviečiama pasitikrinti virtualioje erdvėje

 

Nacionaliniam studijų kultūros kaitos projektui „Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemos (ECTS) nacionalinės koncepcijos parengimas: kreditų harmonizavimas ir mokymosi pasiekimais grindžiamų studijų programų metodikos kūrimas ir diegimas“ jau visai baigiantis, jo koordinatoriai visuomenei ir ypač akademinei bendruomenei siūlo pasitikrinti žinias apie ECTS virtualioje erdvėje.

 

Testas „ECTS: kas, kam, ką, su kuo ir kada?“ – tai klausimų rinkinys, suteikiantis galimybę ne tik patikrinti save, bet ir sužinoti tam tikrus kertinius dalykus apie naująją studijų sistemą mažiau girdėjusiesiems, dar kitais atvejais – susidėlioti pagrindinius akcentus susipainiojusiems. Jį sudaro vos 7 klausimai su trimis pasirinkimo galimybėmis. Po kiekvieno žingsnio ne tik iš karto sužinoma, ar pasirinktas variantas teisingas, bet ir pateikiamas išsamus paaiškinimas. Testo pabaigoje kiekvieno sprendusiojo laukia jo žinių įvertinimas.

 

Lietuvos aukštajame moksle įtvirtinama ECTS siekia kokybinių studijų pokyčių. Tikimasi, jog, įdiegus šią sistemą, Lietuvos aukštojo mokslo institucijos bus labiau matomos, tai padės joms dalyvauti Europos akademinėse iniciatyvose, palengvins lietuvių absolventų diplomų ir kvalifikacijų pripažinimą, padės pritraukti daugiau užsienio studentų.

 

Lankytojų atsiliepimai

valdimantas
2012-09-12, 10:06
O man anketa visai patiko. Apie ECTS sužinojau tik šiandien, studijuodamas KVALIFIKACINIŲ REIKALAVIMŲ MOKYTOJAMS APRAŠO projektą. Atsakiau teisingai į 5 klausimus. Supratu, kad apie tai būtina susipažinti giliau.
Rimas
2012-03-19, 16:52
Įdomi anketa, kažkuo priminė tarybinių "piatilietku" planus:) Be to, sudaryta taip, kad prašauti pro teisingą atsakymą beveik neįmanoma, net ir gerai nesusipažinus su ECTS.
Ypač patiko teiginys "Lietuvos aukštosios mokyklos nesuvokė kreditinės sistemos teikiamų privalumų":)
Čia panašiai kaip ir mokslininkai anksčiau nesuvokė ką jie turėtų dirbti, tai reikalavimuose vis bandoma aiškiai nurodyti ką jiems daryti.(laimingas)
Užklausa Spausdinti
ECTS blog’o anonsai

Naujienlaiškio prenumerata